Naposledy zobrazené

POZOR!

Milí zákazníci, dovoľujeme si Vás informovať že zásielky prijaté od 1 JÚLA 2020 budú expedované až po dovolenke od 27 JÚLA 2020. Ďakujeme za porozumenie.

TELEFONICKÁ LINKA PRE ZÁKAZNÍKOV MôŽE BYŤ DOČASNE NEDOSTUPNÁ ! PROSÍME O KOMUNIKÁCIU CEZ E-MAIL.

 PRI PREPRAVE RASTLÍN ODPORÚČAME ZRÝCHLENÚ PREPRAVU KURIEROM.

Zmena zasielania živých rastlín jarná / letná sezóna 2020.

Milí zákazníci, dovoľujeme si Vás informovať že momentálne vybavenie objednávok sa pohybuje v rozmedzí CCA 2 týždňov. Rastliny sa nenarodili s ochranným obalom ako televízor alebo parfém vo fabrike preto je proces balenia a vybavovania objednávok odlišný. Ďakujeme za porozumenie. 

Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balíme a odosielame v ten istý deň .Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je NEmožné RASTLINNÝ tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí u predajcov neživého tovaru.

 

 

Ašhvaganda - koreň mletý 100g

Cena 6.24
Dostupnosť: vypredané
Cena bez DPH: 5.20
Kód produktu: P8411

Ašhvaganda patrí medzi základné bylinné toniká ayurvédskej medicíny a požíva sa pre posilnenie tela aj mysle. Má výrazné imunostimulačné pôsobenie, priaznivo ovplyvňuje mozgové funkcie. Viaceré pramene uvádzajú aj afrodiziakálne pôsobenie ašhvagandy a slúži aj ako nervové tonikum. Tisícročné skúsenosti indickej ayurvédy dokázali, že pravidelné užívanie ašhvagandy omladzuje, pomáha proti stresu, stimuluje celý organizmus a dodáva mu energiu. Podstatou pôsobenia tejto rastliny sú alkaloidy zo skupiny withanolidov a steroidné laktóny, ktoré pôsobia imunostimulačne. V mozgu dokážu chrániť a zvýšiť produkciu antioxidačných enzýmov – superoxid dismutázy, katalázy a glutatión peroxidázy, ktoré sú najvýraznejšie pri koreni tejto rastliny. Tým sa dá vysvetliť antistresový, protizápalový a omladzujúci účinok tejto liečivej rastliny. Podpora produkcie oxidu dusnatého v cievach má zase za dôsledok antiaterosklerotické a afrodiziakálne pôsobenie. Ašhvaganda je veľmi prospešná pre starších ľudí, pre ľudí v rekonvalescencii po chorobe a pre náročne fyzicky alebo psychicky pracujúcich.

Použitie: 3- 5 g prášku denne rozmiešaného vo vode alebo mlieku s medom sa užíva dvakrát denne. Pre lepšiu maceráciu sa môže povariť.


Upozornenie

Podľa nariadenia EP a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!