Naposledy zobrazené

POZOR!

 PRI PREPRAVE RASTLÍN ODPORÚČAME ZRÝCHLENÚ PREPRAVU KURIEROM.

Milí zákazníci, dovoľujeme si Vás informovať že momentálne vybavenie objednávok sa pohybuje v rozmedzí CCA 2 týždňov. Rastliny sa nenarodili s ochranným obalom ako televízor alebo parfém vo fabrike preto je proces balenia a vybavovania objednávok odlišný. Ďakujeme za porozumenie. 

Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balíme a odosielame v ten istý deň .Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je NEmožné RASTLINNÝ tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí u predajcov neživého tovaru.

 

 

Amvout

NOVINKA
Cena 20.00
Dostupnosť: vypredané
veľkosť:
K9 (10 a viac cm)
Cena bez DPH: 16.67
Kód produktu: 29201
Výrobca: INEX Plant

Amvout (Trichoscypha acuminata) je ovocný strom ktorý pochádza z dažďových pralesov oblasti od Nigérie cez Kamerun až po Gabun a Kongo  a je absolútnou exotikou s ktorou sa nestretnete ani v botanických záhradách. Je vzdialene príbuzný mangovníku na rozdiel od neho však rodí priamo na kmeni bohaté strapce jasnočervených plodov ktoré dorastajú do veľkosti asi 4 cm. Sladké a šťavnaté plody sú obľúbenou potravou nielen ľudí ale aj rôznych pralesných zvierat, z ktorých medzi prominentných konzumentov patria gorily nížinné. U nás je táto rastlina úplnou raritou podobne ako aj iné rastliny z tejto málo preskúmanej oblasti sveta. Podľa našich skúseností rastline vyhovuje celoročne teplý interiér, v lete bohatá zálievka a umiestnenie na slnku až v polotieni.