Naposledy zobrazené

POZOR!

VÁŽENÍ ZÁKAZNÍCI , DOVOĽUJEME SI VÁS INFORMOVAŤ ŽE OD 24. AUGUSTA AŽ DO 6 SEPTEMBRA NEPOSIELAME ŽIADNY TOVAR Z DôVODU ČERPANIA CELOFIREMNEJ DOVOLENKY. TELEFONICKÁ LINKA PRE ZÁKAZNÍKOV MôŽE BYŤ DOČASNE NEDOSTUPNÁ ! PROSÍME O KOMUNIKÁCIU CEZ E-MAIL.

 PRI PREPRAVE RASTLÍN ODPORÚČAME ZRÝCHLENÚ PREPRAVU KURIEROM.

Zmena zasielania živých rastlín jarná / letná sezóna 2020.

Milí zákazníci, dovoľujeme si Vás informovať že momentálne vybavenie objednávok sa pohybuje v rozmedzí CCA 2 týždňov. Rastliny sa nenarodili s ochranným obalom ako televízor alebo parfém vo fabrike preto je proces balenia a vybavovania objednávok odlišný. Ďakujeme za porozumenie. 

Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balíme a odosielame v ten istý deň .Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je NEmožné RASTLINNÝ tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí u predajcov neživého tovaru.

 

 

Amalaki - plod práškový

Dostupnosť: vypredané
Kód produktu: P61117
Cena na vyžiadanie

Výnimočné, tradičné indické ovocie, jedna zo základných bylín indickej ayurvédy. Toto drobné a v prírodnom stave veľmi kyslé ovocie prináša množstvo pozitívnych vlastností pre ľudský organizmus- pôsobí ako silný antioxidant a spomaľuje starnutie na bunkovej úrovni, je bohatou zásobárňou vitamínu C a posilňuje celý organizmus. Ako jedna z troch zložiek ayurvédskej bylinnej zmesi Triphala pôsobí amalaki omladzujúco a účinne odstraňuje toxické splodiny bunkového metabolizmu. Podľa ayurvédy sú plody amalaki kyslé, so zvieravou chuťou s sladkou, trpkou a ostrou dochuťou. Amalaki vnáša do organizmu svetlo,sucho pôsobí na zažívaciu sústavu sladko a ochladzujúco. Vedecké štúdie potvrdili, že amalaki vykazuje silný efekt pri potláčaní zápalov, vrátane tých reumatoidných, viacerých typov nádorov, chorobách obličiek spôsobených stárnutím a pri cukrovke. Iné štúdie preukázali tiež efekt na zníženie triglyceridov, LDL cholesterolu a hladiny glukózy zvlášť u ľudí ktorí trpia nadváhou. Amalaki chráni aj pečeň úpravou funkcie niektorých špecifických pečeňových enzýmov. Plody obsahujú vysoké množstvo vitamínu C (skoro 500 mg na 100 g), silné antioxidačné vlastnosti však zabezpečujú zaujímavé zlúčeniny elagitaníny ale aj kyselina elagová a gallová, spolu s množstvom flavonoidov a kaempferolom. Pri diabetikoch tiež upravuje diabetickú polyneuropatiu inhibíciou enzýmu aldóza reduktázy. Množstvo pozitívnych vlastností amalaki je teda naozaj veľké. Sušené plody v prášku sa dajú využiť pri detoxikačných a omladzujúcich kúrach pre organizmus a tiež ako nutričná podpora pri rôznych onkologických ochoreniach, cukrovke a reumatóznych zápaloch. Amalaki je veľmi vhodné užívať aj pri akútnych či chronických zápaloch pankreasu. V Indii sa liečebne využívajú aj iné časti stromu – listy a kôra.