Naposledy zobrazené

POZOR!

TELEFONICKÁ LINKA PRE ZÁKAZNÍKOV MôŽE BYŤ DOČASNE NEDOSTUPNÁ ! PROSÍME O KOMUNIKÁCIU CEZ E-MAIL.

 PRI PREPRAVE RASTLÍN ODPORÚČAME ZRÝCHLENÚ PREPRAVU KURIEROM.

Zmena zasielania živých rastlín jarná / letná sezóna 2020.

Milí zákazníci, dovoľujeme si Vás informovať že momentálne vybavenie objednávok sa pohybuje v rozmedzí CCA 2 týždňov. Rastliny sa nenarodili s ochranným obalom ako televízor alebo parfém vo fabrike preto je proces balenia a vybavovania objednávok odlišný. Ďakujeme za porozumenie. 

Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balíme a odosielame v ten istý deň .Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je NEmožné RASTLINNÝ tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí u predajcov neživého tovaru.

 

 

Aloe ferox - 100% šťava

Dostupnosť: vypredané
Kód produktu: P5711
Cena na vyžiadanie

Kapská aloe (A. ferox) patrí k mohutnejším druhom Aloe, dorastá totiž až do výšky 3 metre. Pochádza z Južnej Afriky kde rastie od západokapskej provincie až po Natal a KwaZulu na východe. Obyčajne sa vyskytuje na skalnatých svahoch, trávnatom fynboose ale v polopúštnej krajine okrajov púšte Karoo. Je to od pradávna liečivá a úžitková rastlina, ktorá poskytuje dva produkty – priezračný gél z listov, využívaný v potravinárstve a kozmetike a silne horkú tmavú živicu, ktorú produkujú jazvy po odseknutí starších listov. Kapská aloe je zriedkavejším druhom, ktorý sa zberá priamo z prírody šetrným spôsobom tak, aby nebola ohrozená celá populácia a prežitie celého druhu. Listy obsahujú oveľa viac účinných látok ako Aloe vera, najmä zo skupiny polysacharidov, ale tiež minerálne látky ako železo a vápnik ktoré sú pre organizmus nepostrádateľné. Kapská aloe okrem iného obsahuje: Polysacharid Acemanan, cholín, biotín, kyselinu listovú, inozitol, vitamíny (A, B1, B2, B6, B12, C a E), rôzne enzýmy, esenciálne mastné kyseliny a aminokyseliny, množstvo minerálnych prvkov ako vápnik, železo, horčík, zinok, mangán a tiež uhličitan draselný. Posiľňuje imunitný systém, má výrazné detoxikačné a antioxidačné účinky. Pri použití zvonka na pokožke dezinfikuje, pôsobí protizápalovo a regeneruje preto je vhodná aplikácia šťavy pri ekzémoch , vredoch a zápaloch či drobných poraneniach. Pri vnútornom použití tiež harmonizuje tráviacu sústavu a detoxikačným efektom chráni pečeň pre poškodením. Pretože je pomerne vzácna, sú výrobky z nej nákladnejšie ako výrobky z Aloe vera.

Použitie: 3 x denne užívať 30 ml. pred použitím potriasť. Dá sa miešať aj s vodou a ovocnými šťavami. Pri vonkajšom použití sa aplikuje na pokožku. Odporúčaná doba užívania minimálne 2 až 3 mesiace.Upozornenie

Podľa nariadenia EP a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!