Naposledy zobrazené

Zmena zasielania živých rastlín zimná / jarná sezóna 2020.

Milí zákazníci, dovoľujeme Vás informovať že momentálne zasielame rastliny ktoré nie sú náchylné na pokles teplôt. Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balíme a odosielame v ten istý deň .Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je možné takýto tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí.

 

 

Albizia julibrissin – Záhradná mimóza

Cena 8.40
Dostupnosť: zasielame od 15.marca
Cena bez DPH: 7.00
Kód produktu: 3112
Výrobca: INEX plant
KS

Zriedkavo sa nájde strom ktorý nielen krásne kvitne a celkovým dojmom pôsobí veľmi exoticky, ale pritom bez problémov znáša pestovanie celoročne v záhrade. Albízia medzi takéto skvosty určite patrí. Jemné perovito zložené listy dodávajú stromu elegantný vzhľad a začiatkom leta ich korunujú desiatky pútavých, bielo ružových kvetov, zložených z množstva jemných tyčiniek. V období kvitnutia je albízia jednoducho neprehliadnuteľná. Najlepšie sa jej darí na slnečnom stanovisku v dobrej priepustnej pôde s dôkladnou drenážou. V takých podmienkach dorastá po viacerých rokoch do výšky asi 4 až 5 metrov a vytvára hustú  korunu v tvare dáždnika.


Albizia julibrissin je nielen nádherne kvitnúcim stromom v záhrade, ale v čínskej tradičnej medicíne sú jeho kvety a kôra aj významným liekom, ktorý sa predáva pod názvom He Huan Hua. Sušené kvety obsahujú množstvo účinných látok, ktoré pôsobia ako carminatívum, podporujú trávenie a pôsobia ukľudňujúco, znižujú dráždivosť a podporujú spánok, sú veľmi vhodné ako čaj pri nespavosti, úzkosti a zlepšujú pamäť. Kôra stromu má liečivý efekt pri opuchoch a zmierňuje poúrazové bolesti a využíva sa pri liečbe zlomenín.