Naposledy zobrazené

Zmena zasielania živých rastlín Jesenná sezóna 2018  :  Milí zákazníci.  Dovolujeme si vás informovať že momentálne dodanie živých rastlín môže trvať cca 2 týždeň od objednania.  Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balime a odosielame v ten ist deň .

Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je možné takýto tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí . 

ŽIVÉ RASTLINY ZASIELAME AJ V ZIMNOM OBDOBÍ !

 

 

Thajská koreninová limetka

Aromatické korenie!
Cena 9.60
Dostupnosť: v roku 2018 nedostupný
Cena bez DPH: 8.00
Kód produktu: 025141
Výrobca: INEX Plant

Popis rastliny :

Je aromatická koreninová rastlina, blízko príbuzná pravým mexickým limetkám, ale na rozdiel od nich pochádza z tropickej Juhovýchodnej Ázie. Najčastejšie sa pestuje práve na Filipínach, v Thajsku, Malajzii, Kambodži a Barme, kde sa často využívajú aj drobné kyslé plody aj silno aromatické listy v kuchyni pri varení. Thajská limetka sa od ostatných citrusov odlišuje aj zaujímavým tvarom listov, kedy je čepeľ listu rovnako veľká ako krídlatá stopka listu. Listy obsahujú voňavý olej s citrónovou arómou, ktorý obsahuje až 80 % citronelalu, ktorý je podobný tomu aký obsahuje aj citrónová tráva. Na jemno posekané listy sa pridávajú do jedál ako tom yum(Thajsko), krueng (Kambodža) prípadne tak ako vo vietnamskej kuchyni  na ochutenie jedál z kurčaťa. V južnom Vietname sa posekané listy pridávajú do varenia pri príprave slimákov, ktorým dodajú jemnú korenistú arómu. Listy sú tiež veľmi cenené aj v Jávskej a Balijskej kuchyni pri príprave tradičnej ryže, rozličných čatní (omáčok) či dressingov. Výborné sú tiež plody s hrubou, akoby pokrčenou kôrou, ktorou sa výrazne líšia od plodov ostaných citrusov. Dajú sa využiť nielen pri varení ale aj na prípravu rozličných nápojov či letných chladených alko či nealko drinkov. V Kambodži sa plody často kandizujú (presládzajú) a konzumujú ako cukrovinky. Thajská limetka je na rozdiel od ostatných citrusov tropická, bude sa jej teda dobre dariť práve v celoročne teplej a svetlej izbe zimnej záhrade či balkóne, kde by ani v zimnom období nemala teplota výrazne klesnúť pod 15 °C.