Naposledy zobrazené

Zmena zasielania živých rastlín Jesenná sezóna 2018  :  Milí zákazníci.  Dovolujeme si vás informovať že momentálne dodanie živých rastlín môže trvať cca 2 týždeň od objednania.  Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balime a odosielame v ten ist deň .

Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je možné takýto tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí . 

ŽIVÉ RASTLINY ZASIELAME AJ V ZIMNOM OBDOBÍ !

 

 

Tamarindus indica – Tamarind

Cena 12.00
Dostupnosť: dostupná od mája
Cena bez DPH: 10.00
Kód produktu: 2941
Výrobca: INEX plant

Hoci v názve má tento vzhľadný ovocný strom uvedenú Indiu, pochádza zo savanových oblastí východnej i západnej Afriky odkaľ sa postupne rozšíril do kultúry. Karavány tiav naložené okrem iného tovaru aj plodmi tamarindu oddávna križovali Saharu a lode arabských kupcov s ním obchodovali po celom Oriente. Dnes sa viac tamarindu pestuje v juhovýchodnej Ázii ako v jeho africkej vlasti. Perovito zložené listy sa na noc zatvárajú pozdĺž listovej stopky. V období kvitnutia rozkvitá tamarind množstvom bielo červených kvetov, z ktorých sa po opelení vyvíjajú asi 15 až 20 centimetrov dlhé a 2 až 4 centimetre hrubé struky valcovitého tvaru. Pod pevnou a drevnatou šupkou sa nachádza veľmi chutná, aromatická, sladkokyslá dužina s konzistenciou ovocného lekváru, v ktorej sú uložené lesklé asi centimeter veľké semená. Z dužiny sa v orientálnej kuchyni pripravujú rozličné omáčky, marinády, čatní a dezerty, alebo sa sladšie kultivary konzumujú ako prvotriedne stolové ovocie. V byte je stromček tamarindu nielen nenáročnou, ale hlavne veľmi dekoratívnou rastlinou, ktorej sa darí na slnečnom a celoročne teplom mieste.