Naposledy zobrazené

Zmena zasielania živých rastlín Jesenná sezóna 2018  :  Milí zákazníci.  Dovolujeme si vás informovať že momentálne dodanie živých rastlín môže trvať cca 2 týždeň od objednania.  Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balime a odosielame v ten ist deň .

Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je možné takýto tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí . 

ŽIVÉ RASTLINY ZASIELAME AJ V ZIMNOM OBDOBÍ !

 

 

Pomarančovník "Washington Navel" - Vrúbľovaný

Najkvalitnejší pomaranč!
Cena 15.90
Dostupnosť: v ponuke opäť od apríla 2018
Veľkosť:
K3l (viac ako 35 cm) stromček

Cena bez DPH: 13.25
Kód produktu: 12131
Výrobca: INEX Plant

Popis rastliny :

Do 15. Storočia boli citróny, horké pomaranče, limety a cedráty jediné citrusové plody známe aj v Európe. Janovčania a Benátčania zo svojich obchodných ciest na ďaleký východ a do Indie priviezli koncom 15. Storočia okrem iných noviniek práve aj sladké pomaranče. Prvá zmienka o pomarančoch v Európe pochádza z roku 1472. Zakrátko sa pomaranče vo veľkom začali pestovať na Sicílii, v Kalábrii a v južnom Španielsku. Pomaranče vyžadujú pri pestovaní subtropické podmienky, a sú ešte menej chladuvzdorné ako citróny. Najlepšie sa im darí v prostredí, kde sú väčšie rozdiely medzi dennou a nočnou teplotou, a v takých podmienkach sú plody nielen chutné ale aj pekne vyfarbené. To je zvlášť dôležité pri pestovaní „krvavých“ pomarančov s červenou dužinou, ktorá je tým tmavšia, čím je teplota v noci nižšia. Aj pri pomarančoch sa môžeme stretnúť s kvetmi a súčasne plodmi na jednej rastline, pretože majú dlhé obdobie kvitnutia. Hlavná perióda kvetov nastáva však na jar.

 

Washington Navel

Druhá najobľúbenejšia a zároveň najpestovanejšia odroda pomarančovníka, ktorá bola odvodená od odrody Bahia navel z Brazílie. Vznikla v Kalifornii v roku 1873 kedy bol v Riverside vysadený najstarší strom, ktorý stále žije a plodí. Veľké a mimoriadne chutné, bezsemenné plody majú výraznú chuť a ľahko sa lúpu. Patrí medzi skoré pomaranče, pretože dozrieva v neskorej jeseni až skorej zime, a na strome vydrží bez poškodenia niekoľko mesiacov. Veľmi vhodná a odolná odroda aj pre pestovanie v nádobách. Staršie rastliny poskytujú množstvo veľkých a kvalitných plodov pri letnom pestovaní na balkóne či slnečnej terase.