Naposledy zobrazené

Zmena zasielania živých rastlín Jesenná sezóna 2018  :  Milí zákazníci.  Dovolujeme si vás informovať že momentálne dodanie živých rastlín môže trvať cca 2 týždeň od objednania.  Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balime a odosielame v ten ist deň .

Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je možné takýto tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí . 

ŽIVÉ RASTLINY ZASIELAME AJ V ZIMNOM OBDOBÍ !

 

 

Plamienok ,Allanah,

Cena 7.90
Dostupnosť: vypredané
Cena bez DPH: 6.58
Kód produktu: 31481
Výrobca: INEX Plant

Plamienky, teda aspoň tie botanické zahŕňajú asi 300 druhov popínavých drevín ktoré rastú hlavne v Číne a celej Východnej Ázii. Už v 18 storočí si ich všimli záhradníci v Japonsku a postupným šľachtením sa začal nástup hybridných plamienkov ktoré prekvapili neskôr aj Európanov. Nádherné a rôznorodo sfarbené a tvarované kvety, ktoré zdobia rastlinu v čase kvitnutia vo veľkom množstve, nenáročnosť pri pestovaní, silná mrazuvzdornosť a schopnosť zaplniť a pokryť aj priestor ktorý by iné rastliny tak dokonale nezaplnili robí z týchto kvitnúcich skvostov tú pravú ozdobu okrasnej záhrady aj v podmienkach Slovenska. Plamienky sú vďačné za korene vo vlhku a tieni, zatiaľ čo zvyšok rastliny je svetlomilný a vyvíja sa na priamom slnečnom svetle. Pri pestovaní preto stačí korene mulčovať organickým materiálom (kôra, slama, lístie) a dôkladne zavlažovať. Na pôdu plamienky nie sú náročné.

,Allanah, je veľkokvetý plamienok s famóznymi zamatovými červenofialovými kvetmi, ktorý rozžiari Vašu záhradu od leta až do jesene. Vynikajúco sa kombinuje bielymi kvetmi okrasných kríkov či trvaliek. Dorastá do dĺžky asi 3,6 metra.