Naposledy zobrazené

Zmena zasielania živých rastlín Jesenná sezóna 2018  :  Milí zákazníci.  Dovolujeme si vás informovať že momentálne dodanie živých rastlín môže trvať cca 2 týždeň od objednania.  Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balime a odosielame v ten ist deň .

Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je možné takýto tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí . 

ŽIVÉ RASTLINY ZASIELAME AJ V JESENNOM OBDOBÍ !

 

 

Pitangatuba

NOVINKA
Cena 20.00
Dostupnosť: v ponuke od mája
veľkosť:
K9, K10 (20 a viac cm)

Cena bez DPH: 16.67
Kód produktu: 14221
Výrobca: INEX Plant

Vynikajúca , no pritom málo známa ovocná rastlina z Brazílie s veľmi exoticky tvarovanými a pomerne veľkými plodmi. Tie pripomínajú vzdialene menšiu karambolu, no na rozdiel od nej obsahujú len jednu veľkú, centrálne umiestnenú kôstku. Plod je výrazne žltý až oranžový, s viacerými podlhovastými rebrami a môže dorásť do dĺžky až 5 cm. Chuť pitangatuby je výborná, skôr kyslejšia, vzdialene pripomínajúca známu marakuju. Výhodou pitangatuby je nielen veľmi dekoratívny vzhľad, ale aj fakt, že rastliny zostávajú pomerne nízke (len 1 až 1,5 metra v dospelosti. Dekoratívne sú aj listy ktoré sú tmavozelené, tvrdé, krík sa dobre rozkonáruje a hlavne bohato rodí už v 3 roku pestovania, čo je pri čeľadi myrtovitých skôr výnimkou. Pitangatuba pochádza z piesočnatých brehov v okolí Rio de Janeiro, kde je v súčasnosti vzácna a ohrozená ničením prírodného prostredia najmä stavbou nových hotelov s rozmáhajúcim sa turizmom. V kultúre je veľmi nenáročná a darí sa jej dobre celoročne na slnečnom okne v izbe, kde sa kvôli ideálnej veľkosti nielenže zmestí, ale bude aj spoľahlivo rodiť.


Opíšte bezpečnostný kód:   
nový kód