Naposledy zobrazené

Zmena zasielania živých rastlín Jarná sezóna 2019  :  

Milí zákazníci.  Dovoľujeme si vás informovať že rastliny sme začali postupne rozosielať od 15 marca. Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balíme a odosielame v ten istý deň .Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je možné takýto tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí . 

 Momentálna doba dodania rastlín sa môže pohybovať 1 až 3 týždne od objednania.

 

 

Pistacia vera - Pistácia pravá

Cena 15.00
Dostupnosť: kultivar Gazian pozri nasledujúci produkt
Cena bez DPH: 12.50
Kód produktu: 01251
Výrobca: INEX plant

Ak ste si do objednávky vložili aj túto rastlinu , upozorňujeme že Vašu objednávku budeme môcť vybaviť až po termíne ( apríl ) 15.04. Ak nechcete takú dobu čakať , odporúčame vám vytvoriť si dve nezávislé objednávky ktoré vám doručíme v rozličných termínoch.

Nižší strom s kožovitými listami pochádza z polopúštnych oblastí Mediteránu od Sýrie až po Irán a Severnú Afriku. Je veľmi známy najmä kvôli obľúbeným plodom, pistáciovým orieškom, ktoré sú uzavreté v škrupine a obalené zelenou, v období zrelosti odlupujúcou sa šupou. Sú bohaté na minerálne látky, oleje a proteíny a používajú sa v gastronómii ako pochúťka. Neodmysliteľná je v arabských krajinách bachlava pripravovaná okrem iného aj z týchto zelených orieškov. Oriešky sa však využívajú aj na prípravu dezertov, múčnikov a solené a pražené ako vítaná pochúťka na párty k vínu či pivu.