Naposledy zobrazené

Zmena zasielania živých rastlín Jarná sezóna 2018  :  Milí zákazníci.  Dovolujeme si vás informovať že momentálne dodanie živých rastlín môže trvať 12 týždne od objednania.  Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !

Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je možné takýto tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí . 

Momentálne zasielame už len rastliny v kvetináčoch , ktoré sa dajú vysádzať celoročne ! 

 

 

Papierová moruša

NOVINKA
Cena 15.00
veľkosť:
K9, K10 (20 a viac cm)

Cena bez DPH 12.50
Výrobca INEX Plant
Dostupnosť na sklade
KS

Veľmi zaujímavý ovocný a úžitkový strom, ktorý pochádza z východnej Ázie – Číny, Japonska a Kórey, kde sa aj najčastejšie pestuje. V Japonsku je známy už od roku 600 nl., odkedy sa začal vyrábať tradičný japonský papier washi. Pri výrobe washi sa zomelie vnútorná kôra papierovej moruše na prášok, ten sa rozmieša s vodou na tekutú pastu, ktorá sa následne rozlieva do foriem a suší. Tradičný papier washi, ktorý sa vyrába v rôznych farebných variáciách sa používa aj na výrobu tradičných japonských origami, shodo alebo ukyio-e, ktoré sú preslávené aj za hranicami Japonska. Navyše, papierová moruša má aj jedlé a veľmi dekoratívne plody – guľovité súplodia svietivej, oranžovočervenej farby ktoré chutia ako moruše, s ktorými je tento strom aj blízky príbuzný. Papierová moruša má krásne vykrajované, plstnaté listy a dorastá do výšky asi 5 metrov. Znáša aj mrazy silnejšie ako – 15 °C, preto sa dá pestovať hlavne v južných oblastiach Slovenska na chránených a slnečných stanoviskách.


Opíšte bezpečnostný kód:   
nový kód