Naposledy zobrazené

Zmena zasielania živých rastlín Jarná sezóna 2019  :  Milí zákazníci.  Dovolujeme si vás informovať že rastliny začíname zasielať až po mrazoch. Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balime a odosielame v ten ist deň .

Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je možné takýto tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí . 

 

 

Oskoruša

NOVINKA
Cena 25.00
Dostupnosť: skladom +2
Cena bez DPH: 20.83
Kód produktu: 331143
Výrobca: INEX Plant
KS

Pod týmto zaujímavým názvom sa ukrýva jeden z najzaujímavejších pôvodných stromov slovenského vidieka – jarabina oskorušová. V súčasnosti sa s ňou môžeme stretnúť už len veľmi zriedkavo, staré stromy boli zničené pri nástupe poľnohospodárskej veľkovýroby a mladé stromčeky sa dajú kúpiť len zriedkavo, možno aj preto, že sa zabúda na využitie jej vynikajúcich plodov. Tie majú tvar menšieho jabĺčka alebo hrušky so žltočerveným líčkom, pričom sú združené do metlinatých strapcov. Na konzum sú vhodné až keď prejdú procesom tzv. uhniličenia, teda zmäknutia a zmenou farby, čo obyčajne nastáva po príchode prvých mrazíkov jesene. Ich dužina má vtedy konzistenciu džemu a okrem priameho konzumu sa dajú spracovať na vynikajúce kompóty, džemy, sušia sa, kvasia. Oskoruše sú tajným základom ovocných omáčok ktoré využívajú preslávení kuchári ako prílohu k mäsu či dezertom. Plody majú tiež množstvo liečivých vlastností, upravujú trávenie, podporujú zdravú črevnú mikroflóru a sú bohatou zásobárňou rozličných vitamínov. Samotný strom je na pestovanie veľmi nenáročný a vrúbľované rastliny začínajú rodiť podstatne skôr ako semenáče.