Naposledy zobrazené

Zmena zasielania živých rastlín Letná sezóna 2018  :  Milí zákazníci.  Dovolujeme si vás informovať že momentálne dodanie živých rastlín môže trvať cca 1 týždeň od objednania.  Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !

Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je možné takýto tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí . 

ŽIVÉ RASTLINY ZASIELAME AJ V LETNOM OBDOBÍ !

 

 

Mučenka jedlá – žltoplodá Maracuja

Cena 7.00
Cena bez DPH 5.83
Výrobca INEX Plant
Dostupnosť dostupná od apríla
KS

Len málo rastlín kvitne takými krásnymi kvetmi ako mučenky. Ich kvety fascinovali už prvých objaviteľov Ameriky a španielski duchovní prirovnávali jednotlivé časti rastliny k nástrojom, ktorými bol umučený Ježiš. Od toho dostala mučenka svoje neobvyklé meno. Mučenka jedlá pochádza z veľkej oblasti od Paraguaja a Argentíny až po sever Južnej Ameriky, kde sa vyskytuje v dvoch formách. Tie sa líšia nielen farbou plodov, ale aj nárokmi na pestovanie. Zatiaľ čo bežnejšia forma Mučenky jedlej s fialovými plodmi pochádza zo subtropických oblastí (Paraguaj, Južná Brazília, Argentína) a v zime znáša viac chladu, zriedkavejšia forma so žltými plodmi pochádza z horúcich tropických oblastí od Rio de Janeiro až do Amazónie a aj v zime vyžaduje viac tepla. Práve preto je vhodnejšia pre pestovanie a prezimovanie v byte. Plody oboch foriem sa vyvíjajú po opelení nádherných bielych kvetov s modro- fialovou kresbou ktoré na rastline rozkvitajú najčastejšie v letných mesiacoch. Plody pri fialovej forme dorastajú do veľkosti slepačieho vajca, pri žltej forme sú ešte o niečo väčšie. Chuť je dužiny okolo semien je veľmi výrazná, kyslastá, osviežujúca. Staršie rastliny bývajú plodmi niekedy doslova obsypané. Pri pestovaní poskytneme marakuji čo najviac svetla a tepla rovnako ako aj oporu (mriežku) okolo ktorej sa bude ovíjať. žltoplodú formu prezimujeme v teplej a svetlej izbe, fialovoplodú formu radšej v zimnej záhrade, prípadne po zakrátení v chladnej pivici či garáži. Množstvo kvetov a plodov priamo závisí od pravidelného prihnojovania počas vegetácie.


Opíšte bezpečnostný kód:   
nový kód