Naposledy zobrazené

Zmena zasielania živých rastlín Jesenná sezóna 2018  :  Milí zákazníci.  Dovolujeme si vás informovať že momentálne dodanie živých rastlín môže trvať cca 2 týždeň od objednania.  Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balime a odosielame v ten ist deň .

Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je možné takýto tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí . 

ŽIVÉ RASTLINY ZASIELAME AJ V ZIMNOM OBDOBÍ !

 

 

Mrazuvzdorný ďumbier

Cena 13.95
Dostupnosť: vypredané
Cena bez DPH: 11.63
Kód produktu: 31321
Výrobca: INEX Plant

Exotický, ale v Japonsku mimoriadne obľúbený druh korenia alebo skôr koreninovej zeleniny je príbuzným známejšieho tropického ďumbiera. Z tohto druhu sa ale nezberajú podzemky, ale nerozvité kvetné puky, ktoré sa v našich podmienkach objavujú najčastejšie koncom leta. Pokiaľ ich necháte rozkvitnúť, očarí vás táto rastlina žlto bielymi zložito tvarovanými kvetmi, ktoré pripomínajú kvety tropických orchideí. Na jeseň zaťahuje a pri dobrom prikrytí znáša aj teploty nižšie ako – 18 °C. V Japonsku je neoddeliteľnou súčasťou japonskej polievky miso, jedál ako sunomoto, v Kórei sa kvetné puky obalia plátkom mäsa a potom sa vypražia na panvici alebo zapečú. Z medicínskeho hľadiska je Japonský ďumbier rovnako cenný ako tropický ďumbier.