Naposledy zobrazené

Zmena zasielania živých rastlín Jesenná sezóna 2018  :  Milí zákazníci.  Dovolujeme si vás informovať že momentálne dodanie živých rastlín môže trvať cca 2 týždeň od objednania.  Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balime a odosielame v ten ist deň .

Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je možné takýto tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí . 

ŽIVÉ RASTLINY ZASIELAME AJ V ZIMNOM OBDOBÍ !

 

 

Mišpuľa ,Holandská,

Opäť v ponuke!
Cena 15.00
Pôvodná cena 17.05, Zľava 12 %
Dostupnosť: skladom +4
Cena bez DPH: 12.50
Kód produktu: 331201
KS

UPOZORNENIE PRE ZÁKAZNÍKOV !

VOĽNOKORENNÉ OVOCNÉ STROMČEKY ZASIELAME ZÁKAZNÍKOM V JESENNEJ SEZÓNE OD KONCA SEPTEMBRA AŽ DO DECEMBRA V ZÁVISLOSTI OD MRAZOV A V JARNEJ SEZÓNE OD KONCA FEBRUÁRA AŽ DO ZAČIATKU APRÍLA V ZÁVISLOSTI OD VZOSTUPU TEPLôT. AK SI CHCETE K TOMUTO PRODUKTU OBJEDNAŤ NAPRÍKLAD TROPICKÉ IZBOVÉ RASTLINY ODPORÚČAME SI VYTVORIŤ DVE NEZÁVISLÉ OBJEDNÁVKY KTORÉ BUDÚ ZASIELANÉ V ODLIŠNOM TERMÍNE .

Popis produktu :

Veľmi zaujímavý ovocný strom, ktorý sa pestuje zatiaľ málo je mišpuľa. Aj keď jej druhový názov Mišpuľa nemecká by napovedal že pochádza azda z Nemecka, nie je to pravda. Mišpule sa už od čias Rímskej ríše vyskytovali v lesoch malej Ázie, najviac na čiernomorskom pobreží Turecka, odkiaľ sa postupne v stredoveku šírili do strednej Európy. Mišpuľa neskoro kvitne, obyčajne koncom mája až začiatkom júna a aj jej plody, menšie, v období zrelosti hnedé kôstkovice sú najchutnejšie až keď prejdú prvými mrazmi. Vtedy trpká a horkastá dužina zosladne, nadobúda postupne vynikajúcu sladkokyslú arómu ktorá je len ťažko napodobiteľná. V tejto zrelosti sú mišpule vhodné na priamy konzum, dajú sa z nich pripraviť vynikajúce džemy a želé ale aj mišpuľový ,,syr“. Plody mišpule sú tiež veľmi prospešné pre zdravie, pretože obsahujú veľa vápnika, horčíka a draslíka, ale aj vitamíny zo skupiny B a C vitamín. Ich konzumácia znižuje hladinu cholesterolu, potláčajú zápalové ochorenia, užitočné sú aj pri sezónnych respiračných infekciách. Navyše je mišpuľa veľmi dekoratívna aj svojimi tmavozelenými dekoratívnymi listami. Pri pestovaní je mišpuľa v našich podmienkach úplne odolná voči mrazom aj vo vyššie položených oblastiach. Má rada výživné pôdy a netrpí ani chorobami a škodcami.