Naposledy zobrazené

Zmena zasielania živých rastlín Letná sezóna 2018  :  Milí zákazníci.  Dovolujeme si vás informovať že momentálne dodanie živých rastlín môže trvať cca 1 týždeň od objednania.  Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !

Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je možné takýto tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí . 

ŽIVÉ RASTLINY ZASIELAME AJ V LETNOM OBDOBÍ !

 

 

Medový strom

NOVINKA
Cena 15.00
Cena bez DPH 12.50
Výrobca INEX Plant
Dostupnosť na sklade
KS

Unikátny strom cenený po stáročia východnou medicínou je zároveň významnou úžitkovou rastlinou. Lesklé, srdcovité listy a vzpriamený rast tohto menšieho stromu zaujmú už na prvý pohľad. Kvitne v júni a pred dozretím plodov na jeseň hrubnú stopky plodov. Zároveň sa v nich akumuluje množstvo sacharidov. Dajú sa konzumovať priamo, ale v Číne a v Kórei sa z nich varením pripravuje akýsi ,,med,, podľa ktorého dostal strom aj svoj názov. Sladké a chutné medové stopky však nie sú tou najzaujímavejšou vlastnosťou medového stromu. V stopkách a mladých listov sa totiž zistili zlúčeniny, ktoré výrazne pôsobia u tých, ktorí sa radi pozrú na dno pohárika a zabraňujú tzv. kocovine, alebo stavu nasledujúcom po opitosti. Stimuláciou ADH a ALDH enzýmov nielenže odbúravajú rýchlejšie alkohol v krvi ale zároveň stimulujú metabolizmus pečeňových buniek a chránia pečeň pred tvrdnutím (cirhózou). Účinky medového stromu boli preto v posledných rokoch skúmané na viacerých modeloch, ktoré potvrdili jeho využitie pri potláčaní kocoviny, zmierňovaní poškodenia pečene a pri stabilizácii hladiny cukru v krvi. Medový strom sa bude dariť v oblastiach Slovenska priamo v záhrade kde znáša teploty až do – 18°C.


Opíšte bezpečnostný kód:   
nový kód