Naposledy zobrazené

Zmena zasielania živých rastlín Letná sezóna 2018  :  Milí zákazníci.  Dovolujeme si vás informovať že momentálne dodanie živých rastlín môže trvať cca 1 týždeň od objednania.  Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !

Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je možné takýto tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí . 

ŽIVÉ RASTLINY ZASIELAME AJ V LETNOM OBDOBÍ !

 

 

Kráľovská jaboticaba

NOVINKA
Cena 40.00
veľkosť:
K9, K10 (15 až 20 cm)

Cena bez DPH 33.33
Výrobca INEX Plant
Dostupnosť skladom +6
KS

Je najvyššou spomedzi všetkých žabotikáb. Vyskytuje sa v celej strednej a južnej Brazílii pestuje sa však prakticky na celom území Brazílie kvôli jedinečným plodom. Tie sú ako už ich názov napovedá kráľovské nielen ich vzhľadom (na vrchole sú ozdobené efektnou zelenou korunkou na čiernom podklade) ale hlavne veľkosťou. Bežne dosahujú rozmery od 3,5 cm, ale niektoré staršie stromy rodia na kmeni plody až 5 cm veľké, čiernej farby ich veľkosť je teda obdobná až väčšia ako pri golfovej loptičke. Obrovské plody tejto žabotikaby majú lahodnú dužinu a sú vo svojej domovine veľmi ceneným ovocím, na ktorom si podobne ako pri iných druhoch žabotikáb pochutíte len tam kde sa pestujú. Neznášajú, resp. zle znášajú prepravu a jemná dužina sa rýchlo kazí. Nárokmi pri pestovaní sa nelíši od príbuzných druhov, v zbierkach tropického ovocia je však stále veľmi vzácna.


Opíšte bezpečnostný kód:   
nový kód