Naposledy zobrazené

Zmena zasielania živých rastlín Jesenná sezóna 2018  :  Milí zákazníci.  Dovolujeme si vás informovať že momentálne dodanie živých rastlín môže trvať cca 2 týždeň od objednania.  Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balime a odosielame v ten ist deň .

Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je možné takýto tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí . 

ŽIVÉ RASTLINY ZASIELAME AJ V ZIMNOM OBDOBÍ !

 

 

Jambolan

Cena 15.00
Dostupnosť: vypredané
Cena bez DPH: 12.50
Kód produktu: 25171
Výrobca: INEX Plant

Veľmi populárne ovocie vo viacerých krajinách Juhovýchodnej Ázie od Indie a Nepálu až po Malajziu a Indonéziu. Tento strom, ktorý v domovine dorastá aj do výšky 30 metrov je vzdialeným príbuzným koreninového klinčekovca. Jambolan sa však nepestuje pre voňavé kvetné puky, ale pre chutné asi 4 cm veľké, podlhovasté, v období zrelosti až tmavočierne plody. Tieto plody majú sladkokyslú, príjemne ovocnú chuť a v domovine sa často predávajú na trhoch. Jambolan je však aj významná liečivá rastlina. Viaceré štúdie dokázali, že výťažok zo semien jambolanu dokáže účinne znižovať hladinu cukru v krvi, využíva sa teda úspešne na kontrolu diabetu. Známa je aj schopnosť semien znižovať tlak krvi. Kožovité lesklé listy sa zas používajú na úpravu tráviacich ťažkostí a hnačiek, ktoré sa v trópoch vyskytnú pomerne často. V kultúre je jambolan úhľadný a pravidelne rastúci stromček, ktorý vyžaduje celoročne teplé podmienky a umiestnenie na slnečnom stanovisku. V takých podmienkach je po 5 až 6 rokoch schopný aj zarodiť. Napriek tomu je to v našich podmienkach zriedkavá rastlina špecializovaných zbierok.