Naposledy zobrazené

Zmena zasielania živých rastlín Jesenná sezóna 2018  :  Milí zákazníci.  Dovolujeme si vás informovať že momentálne dodanie živých rastlín môže trvať cca 2 týždeň od objednania.  Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balime a odosielame v ten ist deň .

Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je možné takýto tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí . 

ŽIVÉ RASTLINY ZASIELAME AJ V ZIMNOM OBDOBÍ !

 

 

Jahodová žihľava- Debregeasia edulis

Dostupnosť: v roku 2018 nedostupná
Kód produktu: 01831
Výrobca: INEX plant
Cena na vyžiadanie

Ak ste si do objednávky vložili aj túto rastlinu , upozorňujeme že Vašu objednávku budeme môcť vybaviť až po termíne ( Apríl ) 15.04. Ak nechcete takú dobu čakať , odporúčame vám vytvoriť si dve nezávislé objednávky.

Veľmi nenáročná, užitočná ovocná rastlina, no napriek tomu zatiaľ veľmi málo známa. Tento krík, ktorý pochádza z oblasti od južnej Číny až po Vietnam dorastá v dobrých podmienkach a v domovine aj do výšky 2 metre. Úzke kopijovité listy vzdialene pripomínajú listy žihľavy alebo koleusu s ktorými je tento rod príbuzný. Od skorej jari sa na hrubších konárikoch a kmeni vyvíja množstvo drobných, v čase zrelosti sýto oranžových plodov osviežujúcej sladkokyslej chuti. Vynikajúce sú na priamy konzum ale ozdobia a dochutia aj pundingy alebo ovocné šaláty či zákusky. Prezreté plody sa rozpadajú na množstvo drobných asi pol milimetra veľkých častí, ktorými sa dá na zákuskoch vykúzliť veľmi neobvyklá dekorácia. Jahodovej žihľave sa darí na každom slnečnom okne alebo v lete balkóne či terase, kde môže zostať až do prvých jesenných mrazíkov. Prezimuje na čo najsvetlejšom mieste pri teplote 10 až 15 °C. Prekvapte svojich priateľov pudingom s plodmi jahodovej žihľavy – určite neuhádnu akým ovocím ste ich ponúkli.