Naposledy zobrazené

Zmena zasielania živých rastlín Jesenná sezóna 2018  :  Milí zákazníci.  Dovolujeme si vás informovať že momentálne dodanie živých rastlín môže trvať cca 2 týždeň od objednania.  Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balime a odosielame v ten ist deň .

Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je možné takýto tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí . 

ŽIVÉ RASTLINY ZASIELAME AJ V ZIMNOM OBDOBÍ !

 

 

Horská papája (Carica candamarcensis)

Dostupnosť: dostupná od augusta 2018
Kód produktu: 01131
Výrobca: INEX plant
Cena na vyžiadanie

Ak ste si do objednávky vložili aj túto rastlinu , upozorňujeme že Vašu objednávku budeme môcť vybaviť až po termíne ( Apríl ) 15.04. Ak nechcete takú dobu čakať , odporúčame vám vytvoriť si dve nezávislé objednávky.

Horská papája pochádza alebo chamburo, ako to už jej názov napovedá z horských oblastí Ánd v Peru, Kolumbii a z Ekvádoru. Na rozdiel od klasickej papáje, ktorá je teplomilná, a pomerne chúlostivá na podmienky pestovania je horská papája pomerne odolný druh ktorý znáša nízke teploty v zime. Staršie rastliny znesú dokonca aj mierne mrazíky. Plodí asi od 4 roka pestovania, a hoci plody nedosahujú takú veľkosť ako pri niektorých odrodách klasickej papáje, sú mimoriadne aromatické, chutné a na rastline sa vyvíjajú vo veľkom množstve. Papája je ovocie, ktoré je bohaté na enzymatické látky najmä enzým papaín, ktorý napomáha tráveniu, a je vynikajúci na množstvo žalúdočných problémov. Takto pôsobí aj čaj zo sušených listov papáje, či šťava z nezrelých plodov ktorá je na papaín veľmi bohatá.