Naposledy zobrazené

Zmena zasielania živých rastlín Letná sezóna 2018  :  Milí zákazníci.  Dovolujeme si vás informovať že momentálne dodanie živých rastlín môže trvať cca 1 týždeň od objednania.  Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !

Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je možné takýto tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí . 

ŽIVÉ RASTLINY ZASIELAME AJ V LETNOM OBDOBÍ !

 

 

Grimal jaboticaba

Cena 50.00
Cena bez DPH 41.67
Výrobca INEX Plant
Dostupnosť vypredané

Zasielame od 15.apríla!

Myrciaria sp. Peluda de Alagoas

Mimoriadne perspektívny druh žabotikaby, ktorá doposiaľ nie je vedecky popísaná. Prvé rastliny sa dostali pravdepodobne z okolia mesta Alagoás v severovýchodnej Brazílii do USA, kde sa kvôli výnimočnej kvalite plodov a odolnosti voči suchšej klíme stali vyhľadávanou novinkou. Ľudový názov dostali podľa zberateľa D. Grimala, ktorý ich prvý doviezol a zároveň zaviedol do kultúry. Od iných druhov sa Grimal žabotikaba líši oválnejšimi a tmavozelenými listami a hlavne jemne chĺpkatou pokožkou plodov, ktorá je tuhšia a preto tieto plody znesú na rozdiel od iných žabotikáb aj prepravu a majú dlhšiu trvanlivosť. Plody sú pomerne veľké a hoci rastlina tak ako aj iné druhy nastupuje do plodnosti neskoro (7 až 8 rok pestovania), s pribúdajúcim vekom býva veľmi úrodná. Práve preto by tento raritný druh nemal chýbať v žiadnej špecializovanej zbierke.


Opíšte bezpečnostný kód:   
nový kód