Naposledy zobrazené

Zmena zasielania živých rastlín Jesenná sezóna 2018  :  Milí zákazníci.  Dovolujeme si vás informovať že momentálne dodanie živých rastlín môže trvať cca 2 týždeň od objednania.  Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balime a odosielame v ten ist deň .

Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je možné takýto tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí . 

ŽIVÉ RASTLINY ZASIELAME AJ V JESENNOM OBDOBÍ !

 

 

Grimal jaboticaba

Cena 50.00
Dostupnosť: vypredané
Cena bez DPH: 41.67
Kód produktu: 14206
Výrobca: INEX Plant

Zasielame od 15.apríla!

Myrciaria sp. Peluda de Alagoas

Mimoriadne perspektívny druh žabotikaby, ktorá doposiaľ nie je vedecky popísaná. Prvé rastliny sa dostali pravdepodobne z okolia mesta Alagoás v severovýchodnej Brazílii do USA, kde sa kvôli výnimočnej kvalite plodov a odolnosti voči suchšej klíme stali vyhľadávanou novinkou. Ľudový názov dostali podľa zberateľa D. Grimala, ktorý ich prvý doviezol a zároveň zaviedol do kultúry. Od iných druhov sa Grimal žabotikaba líši oválnejšimi a tmavozelenými listami a hlavne jemne chĺpkatou pokožkou plodov, ktorá je tuhšia a preto tieto plody znesú na rozdiel od iných žabotikáb aj prepravu a majú dlhšiu trvanlivosť. Plody sú pomerne veľké a hoci rastlina tak ako aj iné druhy nastupuje do plodnosti neskoro (7 až 8 rok pestovania), s pribúdajúcim vekom býva veľmi úrodná. Práve preto by tento raritný druh nemal chýbať v žiadnej špecializovanej zbierke.


Opíšte bezpečnostný kód:   
nový kód