Naposledy zobrazené

Zmena zasielania živých rastlín Jesenná sezóna 2018  :  Milí zákazníci.  Dovolujeme si vás informovať že momentálne dodanie živých rastlín môže trvať cca 2 týždeň od objednania.  Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balime a odosielame v ten ist deň .

Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je možné takýto tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí . 

ŽIVÉ RASTLINY ZASIELAME AJ V ZIMNOM OBDOBÍ !

 

 

Ensete - Africký červený banánovník

Dostupnosť: v roku 2018 nedostupná
Kód produktu: 1541
Výrobca: INEX plant
Cena na vyžiadanie

Ak ste si do objednávky vložili aj túto rastlinu , upozorňujeme že Vašu objednávku budeme môcť vybaviť až po termíne ( Apríl ) 15.04. Ak nechcete takú dobu čakať , odporúčame vám vytvoriť si dve nezávislé objednávky.

Nazýva sa aj enset alebo etiópsky banán alebo africký či abesínsky banán, pretože pochádza z veľkej oblasti od Transvaalu v Juhoafrickej republike cez celú východnú Afriku až po Etiópiu. Rastie väčšinou v horách kde je dostatok vlahy a zrážok, ale výborne znáša aj suchšie podmienky, hlavne pri pestovaní. Tento rod je blízko príbuzný pravým banánovníkom, ktorým sa aj vzhľadom veľmi podobá. Vyznačuje sa však oveľa vyššou chladuvzdornosťou, je známe, že enset odoláva bez problémov aj miernym mrazíkom. Je to prastará úžitková rastlina, ktorú väčšina domorodých kmeňov v Afrike používa ako potravu. Jej plody sú síce jedlé, obsahujú však množstvo čiernych pomerne veľkých semien, preto sa na konzum využíva skôr obrovský, až 40 kilogramov vážiaci škrobnatý podzemok, z ktorého sa po usušení pripravuje múka. Enset má veľa kultivarov, z ktorých viaceré sú veľmi dekoratívne. Jedným z najvýraznejších je napríklad kultivar Maurellii s vínovočerveným nádychom listov, ktorý sa pestuje ako dekoratívna rastlina. Podobne ako banánovníkom, pri pestovaní doprajeme starším rastlinám veľkú nádobu, dostatok priestoru, slnka a pravidelne prihnojujeme. Voči nízkym teplotám je odolnejší ako klasické banánovníky, preto dobre prosperuje aj na balkóne či terase, prezimujeme v bezmrazových priestoroch.