Naposledy zobrazené

VÁŽENÍ ZÁKAZNÍCI Z TECHNICKÝCH DôVODOV OD 23.02. 2019 AŽ DO 15.03 2019 NEBUDE MOŽNÉ PRIJÍMAŤ TELEFONICKÉ OBJEDNÁVKY A ZASIELAŤ OBJEDNANÝ TOVAR . OBJEDNÁVKY BUDEME PRIJÍMAŤ IBA CEZ FORMULÁR INTERNETOVÉHO OBCHODU ALEBO EMAILOM . ĎAKUJEME ZA POROZUMENIE :-)

 

 

Enciánový stromček - Solanum rantonnetii

Dostupnosť: vypredané
Kód produktu: 141111
Výrobca: INEX plant
Cena na vyžiadanie

Ak ste si do objednávky vložili aj túto rastlinu , upozorňujeme že Vašu objednávku budeme môcť vybaviť až od 1.4.   Ak nechcete takú dobu čakať , odporúčame vám vytvoriť si dve nezávislé objednávky.

Enciánový stromček je vlastne blízky príbuzný zemiakov a pepina. Pochádza z južného Paraguaja a Argentíny kde dorastá do výšky aj viac ako tri metre. Pri pestovaní v nádobe však zostáva podstatne nižší. Pestuje sa kvôli krásnym, horcovo modrým až fialovo- modrým kvetom so žltými bliznami, ktoré vykvitajú na rastline vo veľkom množstve práve v letnom období. Kvitnúci enciánový stromček je v tomto období jednoducho neprehliadnuteľný. Na starostlivosť je to veľmi nenáročná rastlina, ktorá vyžaduje akurát pravidelnú a bohatú zálievku slnečné umiestnenie a prezimovanie pri teplotách nad bodom mrazu. Čím častejšie prihnojujeme, tým viac kvetov sa na kríku vyvíja.