Naposledy zobrazené

Zmena zasielania živých rastlín Jesenná sezóna 2018  :  Milí zákazníci.  Dovolujeme si vás informovať že momentálne dodanie živých rastlín môže trvať cca 2 týždeň od objednania.  Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balime a odosielame v ten ist deň .

Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je možné takýto tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí . 

ŽIVÉ RASTLINY ZASIELAME AJ V ZIMNOM OBDOBÍ !

 

 

Drieň veľkoplodý - Vyšegorodskij

Cena 15.90
Dostupnosť: vypredané
Cena bez DPH: 13.25
Kód produktu: 33142

Pokiaľ hľadáte do záhrady menej známu ovocnú drevinu, ktorá je naozaj nenáročná a odmení sa vám nápadnými cennými plodmi, veľkoplodý drieň je tou pravou voľbou. Tento 3 až 4 metre vysoký ker upúta svojím vzhľadom v každom ročnom období. Na jar, už koncom februára rozkvitajú vo veľkom množstve svietivo žlté kvety plné nektáru, ktoré sú prvou skutočnou pastvou pre včely po mrazivej zime. Drieň kvitne ešte skôr ako zlatý dážď. Hlavnou atrakciou sú však mimoriadne nápadné, svietivo červené plody, ktoré dosahujú pri veľkoplodých novo šľachtencoch veľkosť 3 až 4 centimetre. Dozrievajú postupne od konca augusta až do októbra. Vyznačujú sa nielen vysokým obsahom vitamínu C a karotenoidov ale aj kyslastou veľmi šťavnatou dužinou. Z drienok sú nielen veľmi chutné kompóty, džemy, šťavy a sirupy, ale plody sa dajú aj sušiť či presládzať. V kuchyni plne nahradia severoamerické Cranberry. Skutočnou špecialitou Slovenska je známa drienkovica, ktorá sa ako destilát pripravuje z plodov. Z drienkových kôstok sa v minulosti pražením pripravovala náhradka kávy a z dreva sa vyrábali kvalitné luky a kuše. Drieň je u nás domáca drevina ktorej areál výskytu siaha až po mediterán a na východe až po Kaukaz. Vynikajúco znáša aj zásadité, vápenaté pôdy, pričom preferuje dobre priepustné slnečné miesta v záhrade a je výborne odolný voči mrazom až do – 30°C. Z jedného dospelého kra môžete v záhrade obrať aj 30 až 40 kg plodov.

Vyšegorodskij

Plody tejto odrody sú naozaj veľké, oválneho až oválno pretiahleho tvaru. Dosahujú hmotnosť 3,6 až 5, 6 g a dozrievajú koncom leta. Dužina plodov je kyslo sladká, višňovočervenej farby s lesklou hladkou pokožkou. Podobne ako ,Vydubeckij, je mimoriadne úrodný. Kvôli veľkosti plodov je prvotriedny najmä pre priamy konzum.