Naposledy zobrazené

Zmena zasielania živých rastlín Jesenná sezóna 2018  :  Milí zákazníci.  Dovolujeme si vás informovať že momentálne dodanie živých rastlín môže trvať cca 2 týždeň od objednania.  Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balime a odosielame v ten ist deň .

Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je možné takýto tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí . 

ŽIVÉ RASTLINY ZASIELAME AJ V ZIMNOM OBDOBÍ !

 

 

Dlhá graviola

Posledné rastliny!
Cena 25.50
Pôvodná cena 30.00, Zľava 15 %
Dostupnosť: dostupná od mája
Cena bez DPH: 21.25
Kód produktu: 22101
Výrobca: INEX Plant

Veľmi neobvyklý a doteraz vzácny druh rodu Annona, bol popísaný v oblasti severozápadného Ekvádoru. Táto graviola má veľké, výrazne rebernaté listy a dorastá aj v prírode len do výšky maximálne 5 metrov. Najzaujímavejšie sú však jej žlté až oranžové plody s bielou dužinou, ktoré sú výrazne pretiahnuté a podobajú sa tvarom na dlhú salámu. Plody sú podobne ako pri iných druhoch jedlé a chutné, aj keď kvôli zriedkavosti tohto druhu bližšie informácie chýbajú. Listy podobne ako jej príbuzné druhy obsahujú množstvo anonacetogenínov zatiaľ neznámeho zloženia. Dlhá graviola sa vyskytuje v svetlejších partiách nížinného aj horského pralesa a aj v kultúre vyžaduje vyrovnané a pomerne vysoké teploty po celý rok. Jemným listom prospieva pravidelné rosenie. Dlhá graviola je jedným z najvzácnejších druhov ktoré sa dostali do kultúry a preto skúsenosti s jej pestovaním sú zatiaľ obmedzené. V našej ponuke je len niekoľko rastlín.