Naposledy zobrazené

Zmena zasielania živých rastlín Jesenná sezóna 2018  :  Milí zákazníci.  Dovolujeme si vás informovať že momentálne dodanie živých rastlín môže trvať cca 2 týždeň od objednania.  Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balime a odosielame v ten ist deň .

Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je možné takýto tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí . 

ŽIVÉ RASTLINY ZASIELAME AJ V ZIMNOM OBDOBÍ !

 

 

Dang šen

Cena 9.95
Dostupnosť: vypredané
Cena bez DPH: 8.29
Kód produktu: 31561
Výrobca: INEX Plant

Veľmi pozoruhodnou a významnou liečivou rastlinou tradičnej Čínskej medicíny je Dangšen. Táto popínavá rastlina dorastá bežne do dĺžky až 1,5 metra a má dekoratívne kopijovité zelené listy. Najkrajšie na rastline sú však veľké, zelenožlté zvončekovité kvety. Vykytuje sa v lesoch Číny, Japonska až po severnú Indiu kde sa zberá v prírode alebo sa aj pestuje. Dangšen sa používa podobne ako klasický ázijský ženšen. Rastlina vytvára zhrubnuté, až 30 cm dlhé korene, ktoré sa po 2 až 5 rokoch vykopávajú a sušia. Dangšen posilňuje celkovo organizmus, prispieva k zvýšeniu telesnej aj mentálnej vytrvalosti, podporuje apetít do jedla a vytrvalosť. Na rozdiel od iných adaptogénov dangšen nezvyšuje tlak, ale ho harmonizuje, tj. V prípade vysokého tlaku ho zníži, v prípade nízkeho zasa mierne zvýši. Dangšen je veľmi vhodný aj na posilnenie organizmu v období starnutia, pretože posilnením imunitného systému na bunkovej úrovni spomaľuje aj procesy zápalov a starnutia.