Naposledy zobrazené

Zmena zasielania živých rastlín Jesenná sezóna 2018  :  Milí zákazníci.  Dovolujeme si vás informovať že momentálne dodanie živých rastlín môže trvať cca 2 týždeň od objednania.  Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balime a odosielame v ten ist deň .

Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je možné takýto tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí . 

ŽIVÉ RASTLINY ZASIELAME AJ V ZIMNOM OBDOBÍ !

 

 

Chilli Rocoto Red chladuvzdorne

Cena 6.00
Dostupnosť: vypredané
Cena bez DPH: 5.00
Kód produktu: 01121
Výrobca: INEX plant

Rocoto je v našich podmienkach jedným z najvzácnejších druhov pálivých paprík. Pochádza z horských oblastí peruánskych a ekvádorských Ánd, kde sa teší veľkej obľube. Čím je Rocoto také výnimočné? Už na prvý pohľad vás zaujmú rastliny tým že ich kvety sú fialové a plody tým, že semienka v nich nie sú bledožlté  ako je to pri iných paprikách ale čierne. Plody dorastajú do dĺžky aj 10 centimetrov a sú mimoriadne pálivé. Bežne bývajú tieto papriky červené, ale nám sa podarilo z Peru doniesť aj vzácnejšiu formu so žltými plodmi. V Peru ich často rozrežú priečne a plnia zmesou mäsa, vajíčok a syra pričom ich nechajú zapiecť v pekáči alebo jenskej mise. Rocoto na rozdiel od iných paprík znáša chladnejšie podmienky pri pestovaní a staršie dobre vyvinuté rastliny znesú aj slabšie mrazíky do -3 °C, ktoré by iné druhy papriky zničili. Najzaujímavejšie pri tejto paprike je ale to, že je viacročná. Po prezimovaní na chladnejšom a veľmi svetlom mieste sa môžete z papriky Rocoto tešiť a oberať plody viac rokov.