Naposledy zobrazené

Zmena zasielania živých rastlín Jesenná sezóna 2018  :  Milí zákazníci.  Dovolujeme si vás informovať že momentálne dodanie živých rastlín môže trvať cca 2 týždeň od objednania.  Rastlinka je živý a krehký "tovar" preto sa musí precízne zabaliť !  Rastliny balime a odosielame v ten ist deň .

Treba mať na pamäti že Internetové obchody s elektronikou alebo parfémami nepracujú so živým tovarom a preto je možné takýto tovar obdržať v krátkom čase ako ste zvyknutí . 

ŽIVÉ RASTLINY ZASIELAME AJ V ZIMNOM OBDOBÍ !

 

 

Banánová mučenka (Passiflora mollisima)

Dostupnosť: vypredané
Kód produktu: 01161
Výrobca: INEX plant
Cena na vyžiadanie

UPOZORNENIE PRE ZÁKAZNÍKOV

Ak ste si do objednávky vložili aj túto rastlinu , upozorňujeme že Vašu objednávku budeme môcť vybaviť V JARNEJ SEZÓNE OD 15.04. AŽ DO JESENNEJ SEZÓNY V ZÁVISLOSTI OD MRAZOV ! AK STE SI OBJEDNALI RASTLINY KTORÉ SA MôŽU ZASIELAŤ V SKORŠOM TERMÍNE A NECHCETE ČAKAŤ DO TERMÍNU ZASIELANIA TEJTO RASTLINY , ODPORÚČAME VYTVORIŤ SI DVE NEZÁVISLÉ OBJEDNÁVKY KTORÉ VÁM ODOŠLEME V ODLIŠNOM TERMÍNE.


Popis rastliny :

Mučenky okrem krásnych kvetov, ktoré prvým kresťanským misionárom pôsobiacim v Amerike pripomínali nástroje ktorými mučili Krista sú známe najmä chutnými plodmi a sú cenené ako vynikajúce tropické ovocie. To platí aj pre mučenku banánovú, ktorá na rozdiel od iných druhov pochádza z vyšších nadmorských výšok pohoria Ánd v Peru, Kolumbii a v Ekvádore. Pri pestovaní preto znáša aj nižšie teploty a v zimnom období vydrží mrazy až do -3 ° C.  V oblasti mesta Arequipa v Peru, kde je veľmi obľúbená sa nazýva tumbo. Mučenka banánová má úzke, trojlaločné listy a kvety sú sfarbené ružovo s nádychom červenej farby. Po odkvitnutí sa z nich vyvíjajú podlhovasté, žlté plody ktoré majú vo vnútri oranžovočervenú dužinu s množstvom semien. Tá je veľmi aromatická a pri zrelých plodoch má sladkokyslú chuť so zvláštnym ovocným podtónom ktorý je chrakteristický práve pre mučenky.