Naposledy zobrazené

VÁŽENÍ ZÁKAZNÍCI Z TECHNICKÝCH DôVODOV OD 23.02. 2019 AŽ DO 15.03 2019 NEBUDE MOŽNÉ PRIJÍMAŤ TELEFONICKÉ OBJEDNÁVKY A ZASIELAŤ OBJEDNANÝ TOVAR . OBJEDNÁVKY BUDEME PRIJÍMAŤ IBA CEZ FORMULÁR INTERNETOVÉHO OBCHODU ALEBO EMAILOM . ĎAKUJEME ZA POROZUMENIE :-)

 

 

Araukária z Novej kaledónie

Cena 48.00
Dostupnosť: zasielame od 15. apríla
Cena bez DPH: 40.00
Kód produktu: 1341
Výrobca: INEX plant
KS

UPOZORNENIE PRE ZÁKAZNÍKOV

Ak ste si do objednávky vložili aj túto rastlinu , upozorňujeme že Vašu objednávku budeme môcť vybaviť V JARNEJ SEZÓNE OD 15.04. AŽ DO JESENNEJ SEZÓNY V ZÁVISLOSTI OD MRAZOV ! AK STE SI OBJEDNALI RASTLINY KTORÉ SA MôŽU ZASIELAŤ V SKORŠOM TERMÍNE A NECHCETE ČAKAŤ DO TERMÍNU ZASIELANIA TEJTO RASTLINY , ODPORÚČAME VYTVORIŤ SI DVE NEZÁVISLÉ OBJEDNÁVKY KTORÉ VÁM ODOŠLEME V ODLIŠNOM TERMÍNE.


Popis rastliny :

Veľmi vzácna araukária, ktorá sa vyskytuje len na malom území v centrálnej a južnej časti ostrova Nová Kaledónia. Tento strom je akoby vystrihnutý z obdobia druhohôr. Do dnešných čias sa zachovalo len niekoľko druhov týchto majestátnych stromov a väčšina druhov araukárií rastie práve na Novej Kaledónii, možno práve kvôli významnej izolovanosti tohto ostrova od okolitého sveta. Araucaria rulei patrí medzi jedny z najkrajších araukárií, v zbierkach sa s ňou ale prakticky nestretnete. Je takmer nemožné získať klíčivé semienka, pretože vývoz rastlín je z Novej Kaledónie obmedzený. Araucaria rulei je ale naozajstný skvost zbierok a rastlina určená pre zberateľa botanických rarít. Skúsenosti s pestovaním tejto araukárie v kultúre sú veľmi malé, podľa našich poznatkov jej ale vyhovuje slnečné stanovisko s dobrou cirkuláciou vzduchu. Prezimujeme pri teplote okolo 10 °C.